турнири в област Видин

градско първенство на Видин

градското през ноември ще бъде в последната НЕДЕЛЯ

Уважаеми състезатели и любители на шахматното изкуство,

Уведомявам Ви, че Градското първенство на Видин ще се проведе в НЕДЕЛЯ, 26 ноември 2017. В Бизнес инкубатора във Видин на ул. Христо Ботев 77 при контрола от 20 минути + 10 секунди в рамките на 7 /надявам се за всички/ щастливи кръга. Има парични награди за първо, второ и трето място, както и по категории.

Детските турнири започват на 28 ноември от 13:30ч /I кръг 14:00ч/ в шах школата с отборни турнири за деца до 2ри клас, на 29.11 – отборни до 4ти клас и на 30ти – до 12 клас. В 1 отбор може да участват до 4 състезатели, от които единият задължително трябва да е момиче. Осигурени са купи и медали за победителите!

Очакваме Ви

XVIII Мемориал “Найден Войнов”

На 28-29 октомври 2017 се проведе XVIII Мемориал “Найден Войнов” по случай духовния празник на Видин – Димитровден!

На турнира взеха участие 52 състезатели от цялата страна и източна Сърбия, като най-младия участник бе едва на 8, а най-възрастният на 82 години.

Турнирът спечели международния майстор и редовен участник в изданията на мемориала – Сашо Николов! Втори остана Мирко Йович от Сърбия, а на трето място се класира майстора на спорта и треньор в шахматната школа Ивайло Тодоров.

Всички участници получиха предметни награди – шахматни раници от Георги Павлов – председател на ШК “Ан Пасан” – София – клубът съ-организатор на събитието, който осигури и половината награден фонд!

Турнирът протече в дух на феърплей и активна борба в рамките на 9 кръга.

От учениците награда за първо място до 12клас взе възпитаника на ГПЧЕ – Радостин Бушев, следван от Калоян Тодоров от Русе и Светослав Атанасов от ПМГ. В групата до 8клас най-силно се представи Георги Игнатов от Враца, на второ място се класира Захари Виденов от ПМГ, а трети остана Алекс Ангелов от ОУ “Иван Вазов”. При най-малките до 4ти клас първо място завоюва 9 годишния Никола Кънов, следван от второкласниците Емил Борисов и Цветана Обесникова от СОУ “Цар Симеон Велики”.

Крайно класиране след 9 кръга

Rk. СтНо Name ФЕД Rtg Т.  ТБ1  ТБ2  ТБ3
1 1 IM Nikolov Sasho BUL 2389 7,5 54,5 43,0 6,0
2 3 Jovic Mirko SRB 2221 7,0 53,0 42,0 5,0
3 2 Todorov Ivailo BUL 2242 6,5 52,5 41,0 4,0
4 5 Milchev Miroslav BUL 2176 6,5 50,5 39,0 6,0
5 8 Rasic Jovan SRB 2100 6,5 49,0 38,5 6,0
6 10 Chuklev Mihail vet BUL 2091 6,0 51,5 40,0 4,0
7 6 Tashkov Rumen BUL 2160 6,0 49,5 38,0 5,0
8 17 Green Moria 12kl ISR 1921 6,0 47,5 37,0 5,0
9 14 FM Radenkovic Dragan vet SRB 1950 6,0 44,0 33,5 6,0
10 23 Galyov Yanislav BUL 1815 6,0 39,5 31,0 6,0
11 4 Iliev Ilian BUL 2183 5,5 51,0 39,5 4,0
12 12 Stefanov Evtim BUL 1967 5,5 50,0 41,0 5,0
13 11 Kostov Miroslav BUL 1974 5,5 49,0 38,5 5,0
14 7 Mitrev Emil BUL 2107 5,5 49,0 38,5 4,0
15 16 Dimitrov Georgi BUL 1924 5,5 45,0 34,0 3,0
16 15 Tsakov Petar BUL 1944 5,0 48,5 38,0 5,0
17 34 Kanov Nikola BUL 1327 5,0 43,5 34,0 4,0
18 20 Krastev Vladimir BUL 1847 5,0 43,0 33,5 4,0
19 19 Tzonev Kiril BUL 1865 5,0 42,5 33,5 5,0
20 29 Bushev Radostin 12GP4E BUL 1652 5,0 42,0 33,5 4,0
21 9 Bochev Krasimir BUL 2093 5,0 41,5 32,5 3,0
22 30 Ignatov Georgi 8Vratsa BUL 1647 5,0 40,5 33,0 4,0
23 13 Atanasov Marian BUL 1960 5,0 38,0 29,0 5,0
24 18 Shumantov Aleksandar BUL 1897 5,0 37,5 29,0 4,0
25 51 Tsvetanov Pavel vet BUL 0 4,5 45,5 35,5 3,0
26 21 Mladenov Angel BUL 1847 4,5 45,0 35,5 3,0
27 26 Todorov Kaloyan 11Ruse BUL 1759 4,5 42,5 32,0 4,0
28 35 Videnov Zahari 7PMG BUL 1118 4,5 40,5 31,5 4,0
29 22 Tsokov Tsvetan BUL 1829 4,5 39,5 32,0 4,0
30 24 Pavlov Georgi BUL 1807 4,5 39,0 30,0 4,0
31 40 Antov Antanas vet BUL 0 4,5 33,0 26,5 4,0
32 27 Miljkovic Slobodan SRB 1701 4,0 41,0 31,5 4,0
33 25 Iliev Krasimir BUL 1773 4,0 39,5 31,0 4,0
34 36 Mikov Mihail BUL 1676 4,0 38,5 31,5 4,0
35 31 Petrovic Slavoljub vet SRB 1601 4,0 36,0 27,5 3,0
36 41 Atanasov Svetoslav 9MPG BUL 0 4,0 34,5 26,5 3,0
37 43 Gilev Vasil vet BUL 0 4,0 33,5 27,5 4,0
38 42 Borisov Emil 2CSV BUL 0 4,0 32,0 25,0 4,0
39 38 Angelov Aleks 5IV BUL 0 4,0 29,5 23,5 4,0
40 28 Stankovic Predrag SRB 1674 3,5 41,5 31,5 3,0
41 45 Naumov Yaroslav BUL 0 3,5 39,0 31,0 3,0
42 32 Yordanova Kristina 11Montana BUL 1406 3,5 36,0 28,0 3,0
43 33 Ilieva Ralitsa BUL 1330 3,0 42,5 33,0 2,0
44 49 Stefanova Raya GP4E8 BUL 0 3,0 32,0 25,0 2,0
45 44 Naidenov Dimitrincho vet BUL 0 3,0 31,5 25,5 3,0
46 46 Obesnikova Tsvetana 2CSV BUL 0 3,0 30,0 24,0 3,0
47 39 Angelov Kaloyan 4IV BUL 0 3,0 29,5 22,5 3,0
48 48 Stefanov Presiyan CSV4 BUL 0 3,0 28,0 21,0 3,0
49 50 Tomov Aleksandar 8MPG BUL 0 2,5 33,0 25,5 2,0
50 37 Aleksandrov Svetlozar 5IV BUL 0 1,5 27,5 21,0 1,0
51 47 Petkov Yavor 2IV BUL 0 1,0 30,0 24,0 1,0
52 52 Borisov Borislav 5CSV BUL 0 0,5 27,5 21,5 0,0

Видин мастерс спечели Мирослав Милчев

Градското първенство за месец септември се проведе на 07.10.2017 с 7 участника в кръгов турнир.

С 5точки първи стана Мирослав Милчев, следван от Ивайло Тодоров и Илиян Илиев.