Финал за 3-4 клас

На 8 май се проведе финалния турнир от серията шахматни турнири за деца до 4ти клас от област Видин. Най-упоритите и талантливи деца от Видин и Белоградчик взеха участие в турнира.

На първо място заслужено се класира Иван Иванов – 4клас от ОУ “Иван Вазов” с първа турнирна титла за годината след като успя да се наложи над своята пряка конкурентка Вероника Тодорова в 4тия кръг, която взе среброто, а голямата изненада на турнира поднесе първокласника от Белоградчик Стефан Ангелов, който последния кръг игра много добре срещу Иван на първа маса и спечели. Така шампиона до първи клас Стефан стана трети на турнира за деца до 4ти клас!!

Финалния турнир обаче по никой начин не успя да детронира Вероника от първото място в генералното класиране, която завърши на първо място с безапелационните 540 точки от 600 възможни и освен голямата купа и златния медал спечели чисто нов таблет!

Иван Иванов с победата от последния турнир изпревари двама и се класира втори в генералното класиране за учебната година. Неговата награда бе цветен принтер. Трето място зае Йоан Георгиев, също прескачайки две места след последното си добро представяне.

Четвърти и купа за най-добър от трети клас стана Денис Симеонов от училището домакин на ученическите турнири – СОУ “Кирил и Методий”.

От пето до десето място специални спортни награди получиха съответно: Захари Виденов, Росен Йонов, Алекс Йорданов, Александър Томов, Константин Бишков и Рая Стефанова.

Oblasten shahmaten turnir 3-4 klas