Първото градско на Видин за 2013г. спечели гм Мирослав Тошич от Княжевац

Градското първенство на Видин за месец февруари събра 21 шахматиста от Видин, Брегово и сръбските градове Зайчар и Княжевац.
Гросмайстор Тошич макар че закъсня първия кръг и стартира със служебна загуба успя да спечели всички партии и завърши убедително с 6 точки от 7 възможни, класирайки се на първо място!
Втори завърши Мирослав Милчев, който след неубедителното реми с Пепи Паскалев в първия кръг и загубата от гросмайстора във втория не допусна повече грешки и взе 5,5т.
Трети остана Илиян Илиев с 5т, който е и временния водач в градското първенство на Видин за 2013г.

списък | класиране | таблица | снимки

На 28 февруари от 13ч. ще стартира поредния турнир от областните турнири за деца 1-4клас, а на следващия ден 1март от 10ч. ще се проведат ученическите игри по шахмат за община Видин и областта в двете възрастови групи – до 7ми клас и 8-10клас. И двете събития ще се състоят в актовата зала на СОУ “Любен Каравелов”