финал на ученическите турнири до IV клас за област Видин

Последният от общо 6те турнира за ученици до 4ти клас от област Видин, провели се през учебната 2012-2013 година се проведе на 08 май отново в СОУ “Любен Каравелов”!

Общо 90 участника от 6 училища от Видин и Белоградчик взеха участие в заключителния турнир. На първо място се класира за втори път тази година Иван Иванов от ОУ

Снимки

“Иван Вазов” с 6,5т. от 7 възможни. Втори остана Габриел Йорданов от СОУ “П.Р.Славейков”, а трета е победителката от предишния турнир – Вероника Тодорова – 2 клас.

Кристиян Ванков и Светлин Милчев заеха традиционно 4-5 място на този турнир, но поради изключително постоянното си представяне събраха най-много точки от турнирите и съответно завършиха на първите две места в генералното класиране.

При официалното награждаване г-жа Любка Найденова, директор на училището домакин, връчи голямата награда – лаптоп! – на победителя в генералното класиране – Кристиян Ванков, а Светлин Милчев взе колело! И двамата са ученици в 4ти клас в СОУ “П.Р.Славейков”. На трето място се класира второкласничката Вероника Тодорова от ОУ “Иван Вазов”, на която не й достигнаха “сантиметри”, за да излезе начело на класирането.

Следващите млади надежди на видинския шахмат, класиране в десетката на генералното класиране са както следва: Иван Иванов, Йоан Георгиев, Денис Симеоное /2клас/, Габриел Йорданов, Дейвид Ангелов, Васко Христов и Моника Иванова.

Призове за добре свършена работа получиха и преподавателите на учениците, събрали най-много точки, а именно: Николина Пекова от СОУ”П.Р.Славейков”, Милчо Трифонов от ОУ”Васил Левски”, Белоградчик, Татяна Генова и Людмила Станчева от ОУ “Иван Вазов”. Наградите връчи г-н Генов от РИО-Видин.

Предстоящите събития, на които младите, а и по-амбициозните възрастни любители на шахматната игра могат да вземат участие са турнирите в Кула 25-26 май и турнира на Белоградчик – 29 юни.

От 1-6 юли във Видин ще се проведе курс по шахмат от Националната Спортна Академия на преференциални условия за учители от област Видин, за който все още има възможност да се запишат желаещите преподаватели.

Окончателно класиране от турнира 08 май 2013г.:

1 23 Ivanov Ivan IV.V3a BUL 6,5 30,5
2 87 Yordanov Gabriel P.R.S.4v BUL 6,0 33,5
3 73 Todorova Veronika IV.V2a BUL 6,0 31,5
4 38 Milchev Svetlin P.R.S.4b BUL 6,0 31,5
5 80 Vankov Kristian P.R.S.4b BUL 6,0 31,0
6 64 Simeonov Denis K.M.2a BUL 5,5 33,0
7 27 Ivanova Monika L.K.4b BUL 5,5 29,5
8 19 Hristov Vasko CSV4 BUL 5,0 33,0
9 7 Bishkov Konstantin IV.V3b BUL 5,0 30,5
10 6 Antov Venislav V.L.3a BUL 5,0 30,0
11 31 Kirilova Ilina V.L.3a BUL 5,0 30,0
12 82 Videnov Zahari IV.V2a BUL 5,0 28,0
13 43 Nikolov Mihail IV.V3g BUL 5,0 27,5
14 24 Ivanov Martin IV.V1v BUL 5,0 26,5
15 18 Georgiev Yoan IV.V3g BUL 5,0 24,5
16 30 Kirilov Mihail IV.V2v BUL 4,5 33,0
17 26 Ivanov Ventsislav IV.V3v BUL 4,5 29,5
18 41 Mladenova Gebriela P.R.S.3b BUL 4,5 29,0
19 85 Volodieva Vivian IV.V3g BUL 4,5 29,0
20 49 Panova Silvia P.R.S.3a BUL 4,5 28,5
21 37 Mateev Manol IV.V3b BUL 4,5 27,5
22 81 Vasilev Tsvetan P.R.S.3a BUL 4,5 24,5
23 36 Krastev Petio P.R.S.4b BUL 4,5 24,5
24 75 Tomov Aleksandar IV.V3a BUL 4,5 22,0
25 90 Zubarev Petio IV.V2v BUL 4,5 21,5
26 88 Yordanov Iliyan V.L.3b BUL 4,0 30,5
27 68 Stoykov Tomislav CSV4 BUL 4,0 29,0
28 25 Ivanov Teodor V.L.3b BUL 4,0 28,0
29 45 Ninkov Boris P.R.S.3a BUL 4,0 26,5
55 Petrov Ivan IV.V4v BUL 4,0 26,5
31 53 Petrov Anton L.K.1 BUL 4,0 26,0
32 84 Vladimirov Svetoslav L.K.4v BUL 4,0 26,0
33 29 Jonov Rosen IV.V2g BUL 4,0 26,0
34 14 Danailov Denislav IV.V2g BUL 4,0 25,5
35 2 Angelov Angel L.K.3g BUL 4,0 24,5
36 51 Pavlova Tsvetelina L.K.4v BUL 4,0 24,0
37 76 Tosheva Velisa IV.V2a BUL 4,0 22,0
38 59 Petrova Tanya IV.V4v BUL 4,0 22,0
39 33 Kostov Viktorio P.R.S.3b BUL 4,0 21,5
40 35 Krastev Martin P.R.S.3b BUL 3,5 28,5
41 67 Stefanova Raya L.K.3v BUL 3,5 28,0
42 12 Boyanov Nikola IV.V4a BUL 3,5 27,5
43 50 Parvulova Simona P.R.S.3a BUL 3,5 27,0
44 86 Voychev Georgi IV.V2b BUL 3,5 27,0
45 32 Kolev Aleksandar IV.V4a BUL 3,5 26,5
46 44 Nikolov Petio L.K.1 BUL 3,5 25,5
47 65 Sredkov Valentin L.K.3a BUL 3,5 24,5
48 72 Todorova Simona V.L.3b BUL 3,5 23,0
49 71 Todorov Valeri L.K.2b BUL 3,5 22,5
50 4 Angelov Emil V.L.3b BUL 3,5 21,5
51 9 Borislavov Branimir V.L.3a BUL 3,5 18,0
52 5 Angelov Vasil V.L.3b BUL 3,0 27,5
53 78 Tsolov Viktor V.L.3a BUL 3,0 27,0
54 40 Mitkov Martin IV.V2g BUL 3,0 25,0
55 61 Rangelov Teodor P.R.S.3a BUL 3,0 25,0
56 62 Rosenova Aleksandra IV.V2a BUL 3,0 25,0
57 42 Nikolaev Milen L.K.3v BUL 3,0 24,5
58 8 Bogdanov Bogomil IV.V3a BUL 3,0 24,0
59 28 Ivanova Teodora L.K.4b BUL 3,0 24,0
60 74 Todorova Viktoria P.R.S.3a BUL 3,0 24,0
61 77 Tsanov Martin L.K.4b BUL 3,0 23,5
62 39 Milenov Nikolai L.K.3v BUL 3,0 23,0
63 69 Todorov Bozidar L.K.3a BUL 3,0 21,5
64 79 Tsvetanov Radostin IV.V1b BUL 3,0 21,0
65 60 Petrova Vivian IV.V1a BUL 2,5 24,0
66 66 Stefanov Radoslav IV.V1b BUL 2,5 24,0
67 58 Petrova Anastasia L.K.4v BUL 2,5 23,5
68 17 Georgiev Joan CDG8 BUL 2,5 22,0
69 16 Georgiev Georgi L.K.3b BUL 2,5 20,5
70 20 Iliev Branimir P.R.S.3b BUL 2,5 18,5
71 15 Doynov Delyan IV.V3g BUL 2,5 17,0
72 1 Alekseev Slavqni L.K.3v BUL 2,0 26,0
73 11 Borisov Teodor IV.V3a BUL 2,0 22,0
74 21 Ivanov Hristo IV.V2a BUL 2,0 20,0
75 48 Pankov Mihail L.K.3a BUL 2,0 19,5
76 83 Todorov Kristian L.K.2bb BUL 2,0 19,5
77 47 Okishelov Ventsislav IV.V1v BUL 2,0 17,5
78 89 Zdravkov Lazar L.K.2v BUL 2,0 17,0
79 56 Petrov Martin IV.V1v BUL 2,0 17,0
80 46 Ninova Beloslava IV.V1b BUL 2,0 16,5
81 22 Ivanov Ivailo L.K.4b BUL 1,5 21,5
82 52 Petkov Filip L.K.4a BUL 1,5 18,0
83 13 Bozhidarov David L.K.3v BUL 1,5 14,0
84 34 Krasimirov Viktor L.K.1 BUL 1,0 18,5
85 54 Petrov Antonio L.K.2v BUL 1,0 16,0
86 63 Rusinova Aleksandrina L.K.1 BUL 1,0 15,0
87 57 Petrova Anastasia L.K.4a BUL 0,5 21,0
88 3 Angelov Deivid CSV4 BUL 0,0 24,5
89 10 Borisov Georgi V.L.3a BUL 0,0 20,0
70 Todorov Kristian L.K.2b BUL 0,0 20,0