19 Мемориал “Найден Войнов” завърши!
Турнирът се проведе на 27-28 октомври по повод духовния празник на Видин – Димитровден.
31 състезатели от България и Сърбия, между които половината ученици главно от Видин мериха сили в рамките на 9 кръга през двата почивни дни в залата на Общински съвет – Видин, любезно предоставена от Община Видин.
Абсолютен победител в турнира стана ММ Сашо Николов с 8.5т от 9 кръга! На второ място се класира треньора в шахматната школа Ивайло Тодоров, а трети завърши градският шампион Мирослав Милчев!
От всички ученици от Видин най-силно се представи Пресиян Стефанов, завършвайки с 5 точки и купа за първо място до 8ми клас!
Едно момиченце на 7 години от Пловдив, обаче, смая всички като реализира 5 точки и завърши първа в класирането измежду всички ученици в турнира! Това е Яна Матеева, която след Видин заминава на европейско първенство!
Останалите шампиони по възрастови групи са съответно: Емил Борисов – първо място до 4ти клас и Кристина Йорданова от Монтана – първо място до 12ти клас.

Повече информация за предстоящите ученически и открити шахматни турнири можете да намерите на сайта на шахматен клуб “Найден Войнов” www.chess.bcvidin.org

окончателно класиране

XIX Memorial “Naiden Voinov”-Vidin 27-28.10.2018
Final ranking
Rank SNo. Name Rtg FED Club Pts BH.
1 1 IM Nikolov Sasho 2371 BUL 8½ 52½
2 2 NM Todorov Ivailo 2242 BUL 7 53½
3 4 Milchev Miroslav 2176 BUL 6½ 53
4 3 Iliev Ilian 2183 BUL 6 52½
5 6 Stefanov Evtim 1967 BUL 6 52
6 5 Kostov Miroslav 1974 BUL 6 48
7 8 FM Radenkovic Dragan vet 1944 SRB 6 45
8 7 Atanasov Marian 1960 BUL 5½ 49
9 9 Dimitrov Georgi 1924 BUL 5½ 49
10 10 Paskalev Pepi vet 1756 BUL 5 43½
11 13 Mateev Kaloyan 1421 BUL ChessBomb 5 41½
12 11 Valchev Valeri 1570 BUL 5 41
13 12 Petrovic Slavoljub vet 1537 BUL 5 40½
14 15 Mateeva Yana 1f 1051 BUL ChessBomb 5 40
15 16 Stefanov Presiyan CSV5 1004 BUL 5 40
16 14 Yordanova Kristina PMG12 1416 BUL Montana 5 36½
17 21 Borisov Emil CSV3 0 BUL 4½ 35½
18 29 Tsvetanov Pavel vet 0 BUL 4 45½
19 24 Georgiev Vladimir 0 BUL 4 41
20 18 Antov Antanas vet 0 BUL 4 39
21 30 Vladkov Vladimir IV1 0 BUL 4 35½
22 27 Naidenov Dimitrincho vet 0 BUL 4 34½
23 19 Atanasov Svetoslav PMG10 0 BUL 4 34½
24 22 Borisova Dora f 0 BUL 4 29½
25 17 Angelov Kaloyan PMG5 0 BUL 3½ 36½
26 28 Petkov Yavor IV3 0 BUL 3½ 34
27 31 Yotsov Vitomir IV3 0 BUL 3½ 33½
28 25 Lozanov Aleksandar CSV2 0 BUL 3 33½
29 26 Mladenov Kristo LK6 0 BUL 3 28½
30 23 Georgiev Bogomil PMG6 0 BUL 1½ 30
31 20 Atanasova Loreta IV3 0 BUL 1½ 29½