XXXV открит международен отборен турнир “17 ПАРТИЗАНИ – Макреш”

XXXV открит международен отборен турнир “17 ПАРТИЗАНИ – Макреш”

За 35ти пореден път в Макреш се провежда отборно първенство по шахмат! Тази година турнирът беше международен, благодарение на участието на любителски състав от Калафат, който се класира на второ място сред аматьорите. Първи от любителските състави са Ботев Димово, а трети останаха Вихър – Винарово.

Общо 17 отбора успяха да пробият плътната снежна покривка и да участват в култовия турнир, организиран от Община Макреш с подкрепата на Шахматен Клуб “Найден Войнов”.

Първи отново стана отбора на партизаните в състав: Мирослав Милчев /градски първенец на Видин за 2013г/, Илиян Илиев и Пепи Паскалев! На второ място се класирана Бдин – Видин, а трети завършиха шахматистите от Ботев Брегово!

Турнирът премина в дух на приятелство и феърплей.

Следващото градско първенство на Видин ще бъде на 22 февруари в шахматната школа.

От понеделник до сряда от 14ч. в СОУ “Кирил и Методий” – Видин ще се проведат ученическите турнири за област Видин

Makresh 25.01.2014

35 otkrit mezhdunaroden turnir “17 partizani”

1. Partizani Makresh

1 Milchev Miroslav 2150 BUL 1 1 1 1 1 1 1 7 7 100.0 1651
2 Iliev Ilian 2203 BUL 1 1 1 1 0 1 1 6 7 85.7 1398
3 Paskaev Pepi 1700 BUL 1 1 1 1 0 1 1 6 7 85.7 1462

3. Bdin Vidin

1 Milchev Miroslav 2150 BUL 1 1 1 1 1 1 1 7 7 100.0 1651
2 Iliev Ilian 2203 BUL 1 1 1 1 0 1 1 6 7 85.7 1398
3 Paskaev Pepi 1700 BUL 1 1 1 1 0 1 1 6 7 85.7 1462

4. Timok Bregovo 1

1 Kostov Miroslav 1950 BUL 1 1 1 0 0 1 1 5 7 71.4 1558
2 Tsokov Tsvetan 1900 BUL 0 1 1 0 1 1 1 5 7 71.4 1527
3 Markov Martin 0 BUL 1 0 0 0 1 ½ 0 7 35.7 1533

2. Naiden Voinov

1 Atanasov Marian 1956 BUL 1 1 0 1 0 0 1 4 7 57.1 1678
2 Dimitrov Georgi 1885 BUL 1 1 0 1 1 0 1 5 7 71.4 1529
3 Hristov Milcho 0 BUL 1 1 0 1 1 ½ 0 7 64.3 1405

8. Botev Dimovo

1 Stefanov Evtim 2000 BUL 1 1 0 1 0 1 0 4 7 57.1 1551
2 Valchev Valeri 0 BUL 1 ½ 0 0 1 0 0 7 35.7 1541
3 Zhivkov Georgi 2132 BUL 1 ½ 1 1 1 1 1 7 92.9 1400

13. Kalafat Romania

1 Ivanov Tsvetan 0 BUL 1 0 1 1 1 1 1 6 7 85.7 1415
2 Varbanov Mihail 1800 BUL ½ 0 0 1 0 1 1 7 50.0 1398
3 Stoyanov Georgi 0 BUL 1 1 0 1 0 ½ 0 7 50.0 1329

16. Vihar Vinarovo

1 Costel Catana 0 BUL 1 0 1 1 0 0 1 4 7 57.1 1535
2 Sclipcea Alex 0 BUL 0 0 1 1 1 1 1 5 7 71.4 1200
3 Dumitrescu Ionel 0 BUL 0 1 1 0 1 0 0 3 7 42.9 1462

17. Naidenovi

1 Gergov Zlatko 0 BUL 0 1 0 1 1 0 3 6 50.0 1358
2 Nikolov Metodi 0 BUL ½ ½ 0 1 0 0 2 6 33.3 1467
3 Borisov Luydmil 0 BUL 0 1 0 1 1 0 3 6 50.0 1433

7. Raketa Valchek

1 Naidenova Kristina 0 BUL 0 0 0 0 0 0 0 6 0.0 1601
2 Cvetkov Krasimir 0 BUL 0 1 1 1 1 1 5 6 83.3 1414
3 Naidenov Emil 0 BUL 0 1 0 1 0 1 3 6 50.0 1355

6. Zvezda Makresh

1 Pantev Vitko 1900 BUL 0 1 1 0 1 1 4 6 66.7 1200
2 Donov Luyben 0 BUL ½ 0 0 0 ½ ½ 6 25.0 1200
3 Rachev Pero 0 BUL 1 0 ½ 1 0 1 6 58.3 1200

5. Arsov 90 Mitrovci 1

1 Dimitrov Ventsislav 2048 BUL 1 0 1 0 1 1 1 5 7 71.4 1444
2 Dimitrov Daniel 0 BUL 1 0 1 0 0 0 0 2 7 28.6 1441
3 Ninov Viktor 0 BUL 1 0 1 0 0 1 0 3 7 42.9 1271

11. Dunav Dunavci

1 Tsvetanov Dimitrincho 0 BUL 0 0 0 1 1 0 0 2 7 28.6 1557
2 Todorov Bozhidar 0 BUL 1 ½ 1 1 0 0 0 7 50.0 1529
3 Florov Pavel 2100 BUL 1 ½ 1 1 0 0 1 7 64.3 1405

12. Gorni Lom

1 Gergov Vencho 0 BUL 0 ½ 0 1 1 0 6 41.7 1442
2 Mladenov Malin 0 BUL 1 1 1 ½ 0 0 6 58.3 1417
3 Marchev Yordan 0 BUL 0 0 ½ ½ 0 ½ 6 25.0 1200

9. Arsov 90 Mitrovci 2

1 Atanasov Atanas 0 BUL 0 1 0 0 0 0 0 1 7 14.3 1536
2 Zhivkov Nikolai 0 BUL 0 1 0 1 0 1 0 3 7 42.9 1398
3 Lukov Tsetsko 0 BUL 0 0 0 1 0 1 1 3 7 42.9 1200

15. Timok Bregovo 2

1 Ivanova Elisaveta 0 BUL 0 0 0 0 1 0 1 6 16.7 1475
2 Tsenov Blagoi 0 BUL 0 1 ½ ½ 0 1 3 6 50.0 1367
3 Nikolov Ognjan 0 BUL 0 1 0 ½ 0 1 6 41.7 1283

10. Botev Gramada

1 Atanasov Anatoli 0 BUL 1 1 1 0 1 0 1 5 7 71.4 1421
2 Petrov Petar 0 BUL ½ 1 0 0 1 1 0 7 50.0 1286
3 Chungurushsanov Venizel 0 BUL 0 1 0 0 ½ 0 0 7 21.4 1329

14. Obstinski Savet Makresh

1 Ninkov Nikifor 0 BUL 0 0 1 0 0 0 1 6 16.7 1450
2 Markov Veselin 0 BUL 0 0 0 ½ 1 0 6 25.0 1200
3 Valchev Veni 0 BUL 0 0 0 1 1 1 3 6 50.0 1355