Градския шампион печели турнира за месец февруари

Мирослав Милчев, градският шампион на Видин за 2013 година спечели открития шахматен турнир на 22 февруари с 6точки от 7 възможни след като в последния кръг измъкна цяла точка от треньора в шахматната школа Илиян Илиев. С половин точка по-малко зад него остана Мирослав Костов, а трето място взе Цветан Цоков.

Общо 20 участника премериха сили в първия турнир за годината в шахматната школа. Състезателите извън Видин бяха почти половината от всички участници. Най-малката участничка и единствена дама в турнира бе Кристина Йорданова от Монтана, която успя да победи цели двама възрастни! Павел Флоров пък беше най-възрастният участник и заслужено спечели първо място ветерани. От неградираните се отличиха Цветан Марков, който стартира изключително силно и имаше всички шансове да стане първи, а на второ място остана Валери Вълчев.

Следващият турнир от градското първенство на Видин ще се проведе на 29 март!

От понеделник 24.02 до сряда 26.02 ще се проведат училищните турнири за областта. Турнирите започват в 14ч. в СОУ “Кирил и Методий”. Всички желаещи ученици могат да се включат в турнирите организирано от училището си или индивидуално половин час преди началото на кръга.