XI ТРАНСГРАНИЧЕН ШАХМАТЕН ТУРНИР КУЛА

На 1-2 май се проведе 11тото издание на трансграничния открит турнир на Кула! В него взеха участие 46 състезателя, от които един български и един сръбски гросмайстор, 3ма фидемайстори и много любители на шахматната игра.

На първо място се класира гм Мирослав Тошич от Княжевац с 6т., който беше сериозно притеснен последния кръг от пламенния Валентин Каменов от Враца! Друга изненада поднесе също врачанец – Светослав Симеонов, който успя да победи още в първия кръг гм Петър Дренчев!! Втори остана с 5.5т. фм Георги Филев, а трети се класира градския първенец на Видин – Мирослав Милчев.

Турнир бе открит от кмета на Кула – г-н Владимир Владимиров и протече под неговия патронаж.

 

XI Transgranichen turnir  Kula, 01-02.05.2014
Pod patronaja na kmeta na grada 
Final ranking
Rank SNo. Name Rtg FED Club Pts BH.
1 2 GM Tosic Miroslav 2427 SRB 6 32½
2 3 FM Filev Georgi 2323 BUL Sofia 31½
3 9 Milchev Miroslav 2132 BUL Vidin 30½
4 6 Ninov Dayan 2222 BUL Radnevo 5 30½
5 5 NM Todorov Ivailo 2268 BUL Vidin 5 30
6 1 GM Drenchev Petar 2487 BUL Plovdiv 5 27½
7 4 FM Velchev Hristo 2318 BUL Vidin 32
8 11 NM Bochev Krasimir 2077 BUL Vraca 29½
9 21 Kamenov Valentin 1841 BUL Vraca 28
10 27 Hristov Georgi 2095 BUL Boichinovci 25½
11 7 Iliev Ilian 2203 BUL Vidin 25½
12 13 Stefanov Evtim 1977 BUL Vidin 24½
13 8 FM Radenkovic Dragan 2153 SRB 24½
14 30 Mihailov Mihail 2022 BUL Boichinovci 4 30½
15 22 Cokov Cvetan 1829 BUL Vidin 4 30
16 15 Tsakov Petar 1946 BUL Kozlodui 4 25½
17 17 Dimitrov Georgi 1883 BUL Vidin 4 24½
18 19 Vranianac Cedomir 1846 SRB 4 23½
19 12 Velev Josif 1998 BUL Oriahovo 4 23
20 18 Mitev Miroslav 1849 BUL Radnevo 4 21½
21 34 Paskalev Pepi 1738 BUL Vidin 4 21½
22 16 Krastev Vladimir 1935 BUL Montana 28½
23 23 Simeonov Svetoslav 1770 BUL Vraca 27½
24 29 Mladenov Angel 2049 BUL Boichinovci 25
25 14 Kostov Miroslav 1953 BUL Vidin 24½
26 33 Nikolov Nikolai 1806 BUL Boichinovci 23½
27 31 Dimitrov Vencislav 1975 BUL Vidin 3 27
28 43 Todorov Lyudmil 0 BUL Montana 3 26½
29 10 Mitrovic Darko A. 2127 SRB 3 25
30 20 Nikic Dragan 1842 SRB 3 23½
31 44 Tomov Aleksandar 0 BUL Vidin 3 21
32 45 Vatov Vencislav 0 BUL Kula 3 19½
33 28 Florov Pavel 2055 BUL Mitrovci 3 18½
34 38 Ivanov Ivan 0 BUL Vidin 3 18
35 37 Georgiev Lyubomir 0 BUL Kula 3 17
36 26 Penkov Penko 1623 BUL Mitrovci 26
37 25 Spassov Borislav 1718 BUL Sofia 25
38 42 Todorov Bozhidar 0 BUL Mitrovci 23
39 35 Toncheva Nadya 1443 BUL Sofia 19½
40 39 Metodiev Biser 0 BUL Boichinovci 2 21
41 46 Yordanov Alex 0 BUL Vidin 2 20½
42 32 Ivanov Petar 1934 BUL Montana 2 19½
43 36 Georgiev Ioan 0 BUL Vidin 2 18
44 24 Ivanov Martin 1725 BUL Vidin 1 18½
45 41 Stefanova Raia 0 BUL Vidin 1 17
46 40 Nikolov Cvetozar 0 BUL Kula 0 18