Училищни турнири февруари

В края на февруари отново се проведоха 3 ученически турнира в различни възрастови групи.

На 24 фев. при 1-2 клас първокласникът Алекс Ангелов победи всички свои съперници и с пълен актив от 5т. се класира на първо място. С 4т. непосредствено след него останаха Добрин Ангелов /2кл./и Стефан Ангелов /1кл./ от Белоградчик.

Oblasten shahmaten turnir 1-2 klas

OBLAST VIDIN

Organizer(s) : Chess Club “Naiden Voinov” Vidin
Tournament Director : Evtim Stefanov
Chief or supervising arbiter : Evtim Stefanov
Town : SOU Kiril i Metodii
Date : 2014/02/24

Final Ranking

Rank SNo. Name FED Pts BH.
1 3 Angelov Aleks I.V.1g BUL 5,0 9,0
2 1 Aleksandrov Dobrin I.V.2b BUL 4,0 9,5
3 4 Angelov Stefan V.L.1 BUL 4,0 8,0
4 5 Boyanov Ivailo L.K.1v BUL 3,5 8,5
5 22 Vergilova Yoana I.V.2a BUL 3,5 8,0
6 17 Spasov Stanislav V.L.2 BUL 3,5 7,5
7 8 Georgiev Georgi I.V.1a BUL 3,0 9,0
8 10 Hristov Aleksandar I.V.2a BUL 3,0 8,5
9 21 Vankov Martin V.L.2 BUL 3,0 7,5
10 2 Aleksieva Boryana V.L.1 BUL 2,5 10,0
11 6 Evgeniev Ventsislav K.M.1v BUL 2,5 8,5
12 19 Tsolov Stilian V.L.1 BUL 2,5 7,0
13 18 Stefanov Presian CDG1 BUL 2,5 6,5
14 13 Koleva Magdalina I.V.2v BUL 2,5 5,5
15 11 Iliev Kristian I.V.1b BUL 2,0 8,0
16 23 Vitkov Tsvetomir V.L.1 BUL 2,0 7,0
17 15 Petrov Aleksandar I.V.1b BUL 2,0 6,5
18 12 Ivanov Kaloyan K.M.1v BUL 2,0 5,0
19 9 Georgiev Ivailo K.M.1b BUL 1,5 7,0
20 20 Vaniov Vladimir I.V.1a BUL 1,5 6,5
21 14 Mihailov Milen I.V.1d BUL 1,5 5,5
22 7 Genov Preslav V.L.2 BUL 1,5 5,0
23 16 Petrov Aleksandar K.M.1b BUL 1,0 6,5

На 25 февруари играха 3-4клас, заедно с най-добрите първокласници и второкласници. Това е всъщност и турнира, към който най-много деца проявяват интерес.

Първокласникът Алекс Ангелов направи страхотно представяне и само малка доза късмет не му стигна, за да вземе повече от 6тото място с 4,5т. След 5тия кръг третокласника Денис Симеонов с пълен брой точки се бореше за първо място, но беше победен от Росен Йонов – също 3ти  клас и завърши втори, а Росен взе голямата купа за първо място в генералното класиране. От 3то до 5то място се класираха с по 5т. Иван Иванов, Константин Бишков и Захари Филипов.

Oblasten shahmaten turnir 3-4 klas feb2014

OBLAST VIDIN

Organizer(s) : Chess Club “Naiden Voinov” Vidin
Tournament Director : Evtim Stefanov
Chief or supervising arbiter : Evtim Stefanov
Town : SOU Kiril i Metodii
Date : 2014/02/25

Final Ranking

Rank SNo. Name FED Pts BH.
1 23 Jonov Rosen I.V.3g BUL 5,5 15,5
2 35 Simeonov Denis K.M.3a BUL 5,0 17,0
3 20 Ivanov Ivan I.V.4a BUL 5,0 15,0
4 8 Bishkov Konstantin I.V.4b BUL 5,0 14,5
5 14 Filipov Zahari I.V.3a BUL 5,0 14,0
6 2 Angelov Aleks I.V.1g BUL 4,5 12,5
7 39 Todorova Veronika I.V.3v BUL 4,0 18,0
8 7 Antov Venislav V.L.4 BUL 4,0 16,5
9 40 Tomov Aleksandar I.V.4a BUL 4,0 14,5
10 43 Yordanov Aleks I.V.3v BUL 4,0 14,0
11 16 Georgiev Yoan I.V.4g BUL 4,0 12,5
12 42 Volodieva Vivian I.V.4g BUL 4,0 12,0
13 41 Tosheva Velisa I.V.3a BUL 4,0 11,5
14 45 Zlatomirov Momchil I.V.3a BUL 4,0 11,5
15 32 Nikolov Nikolay L.K.4v BUL 4,0 10,0
16 37 Stoyanov Mihail V.L.3 BUL 3,5 12,5
17 17 Iliev Ilia L.K.4b BUL 3,5 11,5
18 44 Yordanov Ilian V.L.4 BUL 3,5 11,5
19 34 Rosenova Aleksandra I.V.3a BUL 3,5 11,0
20 5 Angelov Stefan V.L.1 BUL 3,0 15,0
21 21 Ivanov Ventsislav I.V.4v BUL 3,0 15,0
22 47 Zubarev Petio I.V.3v BUL 3,0 14,5
23 1 Aleksandrov Dobrin I.V.2b BUL 3,0 14,5
24 19 Ivanov Hristo I.V.3a BUL 3,0 14,5
25 29 Marinov Rosen L.K.4b BUL 3,0 10,5
26 27 Kirilova Ilina V.L.4 BUL 3,0 10,0
27 12 Danailov Denislav I.V.3a BUL 3,0 9,0
28 30 Mateev Manol I.V.4a BUL 3,0 8,0
29 46 Zlatomirova Kalina I.V.3a BUL 2,5 12,0
30 6 Angelov Vasil V.L.4 BUL 2,5 12,0
31 18 Iliev Nikola L.K.4b BUL 2,5 12,0
32 25 Kirilov Mihail I.V.3v BUL 2,5 10,5
33 4 Angelov Petio V.L.3 BUL 2,5 10,5
34 31 Mitkov Martin I.V.3g BUL 2,5 9,5
35 15 Georgiev Georgi L.K.4b BUL 2,5 8,5
36 11 Boyanova Zornitsa L.K.4v BUL 2,0 12,0
37 22 Ivkov Miro V.L.3 BUL 2,0 12,0
38 36 Stefanova Raya L.K.4v BUL 2,0 11,5
39 3 Angelov Emil V.L.4 BUL 2,0 11,5
40 24 Kanchev Eduard L.K.4a BUL 2,0 10,5
41 10 Borisov Nikola V.L.3 BUL 1,5 11,0
42 26 Kirilov Vladimir V.L.3 BUL 1,5 10,5
43 38 Todorov Bozhidar L.K.4a BUL 1,5 10,0
44 9 Boichev David L.K.4a BUL 1,0 11,0
45 33 Petrova Tea K.M.4a BUL 1,0 8,0
46 28 Krumova Yoana K.M.4b BUL 0,0 7,5
47 13 Dimitrov Georgi L.K.4a BUL 0,0 7,0

На турнира за 5-8клас, проведен на 26 февруари отново вечните съперници Мартин Иванов и Радостин Бушев завършиха с равен брой точки – по 5.5т. от 6 кръга.
Все пак този път показателите на Мартин бяха по-добри и му гарантираха първото място. Трета стана Вероника Тодорова 3кл. , а четвърти Цветомир Младенов 6кл.

 

Uchenicheski shahmaten turnir 5-8 klas

OBLAST VIDIN

Organizer(s) : Sah Klub “Naiden Voinov” Vidin
Tournament Director : Evtim Stefanov
Chief or supervising arbiter : Evtim Stefanov
Town : SOU Luben Karavelov
Rating-Ø : 1226
Date : 2014/02/26

Final Ranking

Rank SNo. Name Rtg FED Pts BH.
1 2 Ivanov Martin TIHA8 1700 BUL 5,5 24,5
2 1 Bushev Radostin GPChe8 1700 BUL 5,5 22,0
3 34 Todorova Veronika I.V.3v 0 BUL 5,0 23,0
4 22 Mladenov Tsvetomir PMG6 0 BUL 4,5 23,0
5 4 Atanasov Svetoslav L.K.5v 0 BUL 4,5 20,5
6 12 Ivanov Ivan I.V.4a 0 BUL 4,0 24,0
7 10 Georgiev Yoan I.V.4g 0 BUL 4,0 24,0
8 36 Vankov Kristian PMG5 0 BUL 4,0 21,5
9 35 Tsvetanov Nikolay PRS8a 0 BUL 4,0 21,0
10 9 Filipov Zahari I.V.3a 0 BUL 4,0 21,0
11 30 Raikov Rosen L.K.6g 0 BUL 4,0 19,5
12 33 Simeonov Denis K.M.3a 0 BUL 4,0 19,5
13 16 Jonov Rosen I.V.3g 0 BUL 4,0 18,5
14 18 Kolev Aleksandar I.V.5a 0 BUL 3,5 14,0
15 37 Volodieva Vivian I.V.4g 0 BUL 3,0 20,5
16 38 Yordanov Denis PMG6 0 BUL 3,0 20,5
17 25 Pavlova Tsvetelina L.K.5v 0 BUL 3,0 19,0
18 17 Kalapish Petar K.M.7a 0 BUL 3,0 18,5
19 8 Evgeniev Evtim K.M.5b 0 BUL 3,0 18,5
20 3 Angelov Yavor PRS6b 0 BUL 3,0 17,5
21 13 Ivanov Martin I.V.5v 0 BUL 3,0 16,5
22 21 Mitev Alek CSV5a 0 BUL 3,0 16,5
23 28 Petrova Tanq K.M.5a 0 BUL 3,0 14,5
24 19 Krumov Aleksandar K.M.5a 0 BUL 3,0 14,0
25 31 Rangelov Mihail PRS6b 0 BUL 2,5 15,5
26 29 Radev Radi K.M.5a 0 BUL 2,5 13,0
27 24 Nikolov Mihail I.V.4g 0 BUL 2,0 18,5
28 26 Petkov Aleksandar K.M.5v 0 BUL 2,0 18,5
29 20 Marinov Marian TIHA8 0 BUL 2,0 17,5
30 7 Doikov Delian I.V.4g 0 BUL 2,0 14,0
31 23 Nedkov Teodor TIHA8 0 BUL 2,0 14,0
32 27 Petrov Ivan K.M.5b 0 BUL 2,0 11,0
33 32 Semkov Mitko K.M.5a 0 BUL 1,5 15,5
34 14 Ivanov Velimir K.M.5a 0 BUL 1,0 16,5
35 6 Dimitrov Plamen K.M.5v 0 BUL 1,0 15,5
36 11 Georgieva Petya K.M.5a 0 BUL 1,0 14,5
37 15 Ivanova Monika L.K.5b 0 BUL 0,5 15,0
38 5 Dimitrov Denislav K.M.6a 0 BUL 0,5 13,0